Кошик
Немає відгуків, додати

Шліфувальні вертати CINDY 300/400 в технології виробництва дерев'яних евровікон та евробрусу

Шліфувальні вертати CINDY 300/400 в технології виробництва дерев'яних евровікон та евробрусу

17.05.13

Одним з найважливіших у процесі виготовлення будь якого дерев”яного виробу є його кінцева обробка, тобто обробка поверхні та придання „товарного” вигляду. Підбір шліфувального обладнання для цих задач залежить від всього технологічного процесу а також від характеристик обладнання яке використовується на попередніх етапах технологічного процесу, тобто фугувальні чи чотирьохбічні верстати, лінії зрощування, пресове обладнання, яким чином наноситься клей та багато інших факторів. Враховуючи це можливо запропонувати різні варіанти шліфувальних верстатів. В сучасному виробництві вікон та евробрусу замість традиційних довго-стрічкових шліфувальних верстатів зараз пропонують використовувати спеціальні калібрувально-шліфувальні верстати з вузькою стрічкою (300 – 400 мм). Конструктивно такий верстат відрізняється тим що має рухомий шліфувальній агрегат – консольного типу, а робочий стіл оснащений падаючим конвеєром - нерухомій. При такому виконанні, його можливо застосовувати в лініях – при виробництві довгих погонажных виробів – наприклад євробрусу. Особливу увагу потрібно звернути на шліфувальний агрегат – завдяки консольній конструкції можлива обробка дерев”них рамочних виробів необмежених розмірів.

Такий шліфувальний агрегат може бути оснащений одним або двома вузлами різного типу.

Перший тип – R - калібрувальний / шліфувальний вал, який може бути сталевим або з гумовим покриттям, твердість якого повинна бути 85-95 шор. Оптимальний діаметр валу рекомендовано 160 мм. Цей вузол або комбінація з двох може використовуватися тільки для обробки площин вузьких заготовок – погонажу.

Другий тип – С – шліфувальний вузол – комбінований, обгумований вал та притискна планка або (УТЮЖЕК). Для операцій шліфування твердість гумового покриття валу повинна бути 35-45 Шор, та діаметр 160 мм. Притискна планка в такому вузлї змінна, і поставляеться в двох  варіантах, перший – пряма, для шліфування по всій площині, та другий варіант – зі скосом по краю, для шліфування рамочних конструкцій. Завдяки скосу по краю планки шліфувальна стрічка притискається до деталі не по всій площині, що дає можливість уникнути шліфування поперек волокон при обробці віконного блоку по периметру. Також для підтримки деталей великих розмірів станок оснащується додатковими підтримуючими опорами.

Необхідну зернистість шліфувальної стрічки підбирають в залежності від матеріалу та якості поверхні на виході.  При операціях калібрування за один прохід на одному валу можливо знімати до 1 мм (м”які породи), зернистість шліфувальної стрічки Р 40 – 60 - 80, Операції шліфування здійснюються стрічками зернистістю від Р 100 – 120 до Р 400. При комплектації верстата декількома вузлами за один прохід можливо виконувати одночасно і калібрування і шліфування. Якщо верстат з одним вузлом то необхідна заміна шліфувальної стрічки. Але на верстаті консольного типу ця операція займає не більше 2-3 хвилин.

Кожний вузол має окремий привод від двигуна, оснащений електромагнітними гальмами, які забезпечують повну зупинку вузлів на протязі 3 секунд. Осциляція шліфувальних стрічок керується оптоелектронним способом, контролювальний датчик працює з трьома інфрачервоними променями, середній для керування осциляцією, крайні як кінцеві вимикачі.

Положення обробляючого агрегату визначається електронним способом, значення виводяться на електронний дисплей, в панелі керування. Завдання товщини знімає мого шару здійснюється підйомом або опусканням всього агрегату відносно робочого столу.

Подача заготовок здійснюється по робочому столу з гумовим конвеєром, стрічка якого натягнута між двома сталевими вальцями розміщених в корпусі стола. Привод стрічки забезпечується двошвидкістним двигуном с редуктором..

Надійна рамна конструкція, зварена із сталевих профілів, разом з іншими конструктивними елементами забезпечує підвищену міцність при довгочасних навантаженнях. Панелі корпуса знімні, виготовлені із сталевого листа і покриті звукопоглинающим антивібраційним матеріалом. Підхід для обслуговування та ремонту вузлів забезпечують дверцята з усіх сторін  верстата.

Джерело: ТОВ "ХОУФЕК", Бутенко О.М.